przejdź na stronę główną
zobacz nasz profil na facebook'uwejdź na stronę Gminy Kaczory
czynna codziennie od 9.00 do 21.00

Aktualności

Lekcje edukacji dla bezpieczeństwa

3.12.2014

28 listopada 2014r. uczniowie klas 3a i 3c Gimnazjum w Kaczorach uczestniczyli w zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa, zorganizowanych przez Panią Iwonę Wieczorek – Onyśko, które odbyły się na naszej pływalni.

Woda może stanowić niebezpieczeństwo dla wszystkich korzystających z uroków kąpieli. Warto wiedzieć, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Ratownicy: Robert Kozak i Sebastian Kępczyński – przypomnieli uczniom zasady zachowania bezpieczeństwa nad wodą oraz pokazali, jak należy ratować tonącego z wykorzystaniem własnych umiejętności i sprzętu (bojki, koła ratunkowego).

W roli pozorantów zadebiutowali: Julia Piotrowska, Andrzej Seyda, Rafał Hammling (3a) oraz Maciej Mostaller i Mateusz Przybył (3c). Uczniowie dowiedzieli się więcej o pracy ratowników, odpowiedzialności za życie i zdrowie kąpiących się. Zdobyta podczas lekcji wiedza może przydać się w życiu codziennym, a umiejętności praktyczne można zdobyć uzyskując stopień młodszego ratownika. Wszyscy chętni mogą uczestniczyć specjalistycznym kursie, który po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych, prowadzony jest na pływalni.

sprawdź rezerwacje (plik PDF)

zobacz mapę dojazdu


nasi partnerzy: