Lekcje edukacji dla bezpieczeństwa

28 listopada 2014r. uczniowie klas 3a i 3c Gimnazjum w Kaczorach uczestniczyli w zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa, zorganizowanych przez Panią Iwonę Wieczorek – Onyśko, które odbyły się na naszej pływalni.

Woda może stanowić niebezpieczeństwo dla wszystkich korzystających z uroków kąpieli. Warto wiedzieć, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Ratownicy: Robert Kozak i Sebastian Kępczyński – przypomnieli uczniom zasady zachowania bezpieczeństwa nad wodą oraz pokazali, jak należy ratować tonącego z wykorzystaniem własnych umiejętności i sprzętu (bojki, koła ratunkowego).

W roli pozorantów zadebiutowali: Julia Piotrowska, Andrzej Seyda, Rafał Hammling (3a) oraz Maciej Mostaller i Mateusz Przybył (3c). Uczniowie dowiedzieli się więcej o pracy ratowników, odpowiedzialności za życie i zdrowie kąpiących się. Zdobyta podczas lekcji wiedza może przydać się w życiu codziennym, a umiejętności praktyczne można zdobyć uzyskując stopień młodszego ratownika. Wszyscy chętni mogą uczestniczyć specjalistycznym kursie, który po zebraniu odpowiedniej ilości chętnych, prowadzony jest na pływalni.

Podobne wpisy