III Mistrzostwa w pływaniu Szkół Podstawowych i Gimnazjum Gminy Kaczory

211 zawodników ze wszystkich szkół naszej Gminy wzięło udział w już trzecich zawodach dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w obiekcie Krytej Pływalni „Relaks” w Kaczorach 13 czerwca br. Reprezentowali oni Szkoły Podstawowe z Kaczor, Śmiłowa, Dziembowa, Morzewa i Rzadkowa oraz z Gimnazjum im Jana Pawła II w Kaczorach.Organizatorem zawodów była Pływalnia Relaks. Oficjalnego otwarcia trzecich mistrzostw dokonała kierownik pływalni – Eliza Szypryt.
Cieszy nas, że kryta pływalnia spełnia swoje zadania, jest miejscem rekreacji dla dzieci i rodziców oraz areną sportowych zmagań.
Podczas zawodów – zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w dwóch stylach: dowolnym i grzbietowym. Dziewczęta i chłopcy w najmłodszych kategoriach wiekowych – klas I – IV płynęli na dystansie 25 m, a V-VI i gimnazjum na dystansie 50 m.
Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy i medale, a wszyscy pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy, które młodym pływakom wręczyli: sędzia główny zawodów – Pan Krzysztof Stodolski oraz Eliza Szypryt – kierownik pływalni.
Fakt, że w zawodach uczestniczyło aż 211 zawodników jest to dla nas znakiem, że dzieci polubiły wodę i dobrze się w niej czują oraz że lubią zdrową rywalizację sportową.

Podobne wpisy