IV Mistrzostwa w pływaniu Szkół Podstawowych i Gimnazjum Gminy Kaczory

189 pływaków ze wszystkich szkół naszej Gminy wzięło udział w kolejnychzawodach dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w obiekcie Krytej Pływalni „Relaks” w Kaczorach 05 czerwca br. Reprezentowali oni Szkoły Podstawowe z Kaczor, Śmiłowa, Dziembowa, Morzewa i Rzadkowa oraz z Gimnazjum im Jana Pawła II w Kaczorach.
Organizatorem zawodów była Pływalnia Relaks. Oficjalnego otwarcia pierwszych mistrzostw dokonała kierownik pływalni – Eliza Szypryt.
Cieszy nas, że kryta pływalnia spełnia swoje zadania, jest miejscem rekreacji dla dzieci i rodziców oraz areną sportowych zmagań.
Podczas zawodów – zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w dwóch stylach: dowolnym i grzbietowym. Dziewczęta i chłopcy w najmłodszych kategoriach wiekowych – klas I – IV płynęli na dystansie 25 m, a V-VI i gimnazjum na dystansie 50 m.
Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy i medale, a wszyscy pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy, które młodym pływakom wręczyli: przewodniczący Rady Gminy – Pan Stefan Kowal oraz Eliza Szypryt – kierownik pływalni.
Tegoroczne pływackie zmagania młodzieży były bardziej liczne niż zeszłoroczne. Jest to dla nas znak, że dzieci polubiły wodę i dobrze się w niej czują oraz że rośnie w nich mały bakcyl rywalizacji.

Podobne wpisy